fbpx
Teraz czytane
Gluten Appetit – pierogi, pyzy i nie tylko!

Gluten Appetit – pierogi, pyzy i nie tylko!

W poszukiwaniu ciekawej opcji na obiad, celowałem głównie w kuchnie polską. 🇵🇱

Może jakiś schaboszczak, albo inne mięsko z dodatkiem ziemniaczków. 🤔 Przeglądając oferty restauracji wpadłem na zdjęcia Gluten Appetit, który serwuje głównie pierogi, ale również kopytka, pyzy i makarony. Jednym słowem gluten – wpisany w nazwę lokalu.

Decyzja prosta, rower 🚴‍♂️ i na miejsce. Jestem fanem pierogów ruskich, więc decyzję co zjem podjąłem jak tylko je zobaczyłem w karcie. Do tego wzięliśmy jeszcze pyzy.

Pyzy mięsne z cebulką – 25zł

Pierogi ruskie z cebulką – 17zł 

Pyzy! czyli ziemniaczane kuleczki z nadzieniem w tym przypadku mięsnym na stole stawiły się w ilości 5 szt. Tutaj już mogę powiedzieć, że można się nimi najeść – były bardzo sycące. Okrasa z cebulki i kiełek na wykończenie. Ale jak wnętrze?

Bardzo zmielone mięso, taka pasta mięsna, która była swoją drogą bardzo dobra. Ziemniaczana kuleczka nie była gumowata i przyjemnie się ją jadło.

No i moi drodzy najlepsze, czyli pierogi ruskie podane z cebulką. 8 sztuk na talerzu wystarczyło, żeby się najeść. Ciasto wyszło bardzo dobre, podobne do tego, które sam robię. Jednak do farszu muszę się przyczepić. Ja uwielbiam jak nadzienie ruskich jest wyraziste i czuć pieprzny charakter – a tego mi tutaj zabrakło. Był ser, były ziemniaki ale wszystko bardzo delikatne, bez konkretu.

Było smacznie, ale pierogi – a przynajmniej ich wnętrze można dopracować. Myślę, że odważniejsza porcja pieprzu w farszu załatwiłaby sprawę.

🏁 PODSUMOWANIE

Wniosek jest krótki – warto przyjść i spróbować. 🙌 Smaczne jedzenie, którym można się najeść, a dodatkowo to wszystko w zielonym wnętrzu pełnym roślin.🌿 Bardzo przyjemne miejsce na obiadowy wypad 😉

Zobacz komenatrz

Zostaw komenatrz

Your email address will not be published.

© 2020 FOODIE GANG. ALL RIGHTS RESERVED.
Scroll To Top