fbpx
Teraz czytane
Polka, czyli gdzie zabrać rodziców

Polka, czyli gdzie zabrać rodziców

Polska kuchnia, ładny wystrój i Krawczyk w tle? Tak, mówimy o Polce – nowej restauracji we Wrocławiu. 

Każdy oczekiwał otwarcia restauracji spod skrzydeł Magdy Gessler, jednak jak się okazało, wrocławska restauracja nie ma z nią nic wspólnego i jest oddzielnym conceptem. Restauracja Polka mieści się w samym centrum Wrocławia, będąc bardziej szczegółowym –  na wrocławskim rynku, w miejscu wcześniej mieszczącego się Sphinxa, którego chyba każda osoba zamieszkująca Wrocław kojarzy. Jak sama nazwa wskazuje znajdziemy w niej tradycyjną polską kuchnię, jednak w bardziej nowoczesnym wydaniu. 

Do restauracji wybraliśmy się w dzień otwarcia, otrzymaliśmy powitalne prosecco i zaczęliśmy przeglądać menu. Niewątpliwie pozytywnym zaskoczeniem okazało się wnętrze, które jest nie tylko przytulne, ale również eleganckie. Po krótkiej chwili złożyliśmy zamówienie. Co się w nim znalazło? 

Balotyna z kurczaka  | puree z marchwi | młode warzywa | topinambur | jus czekoladowy

41zł

Pappardelle | szarpana kaczka | parmezan | pieczone pomidory

39zł

Ptyś z kremem marcepanowym | agrest 

24zł

W momencie oczekiwania na dania otrzymaliśmy czekadełko, składające się z pieczywa i szpiku. Zamówione przez nas dania bardzo nam smakowały. Pyszny, rozpływający się w ustach kurczak, świeże warzywa, dobrej jakości makaron i soczysta kaczka. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że dania były słone i zapewne znajdą się ludzie, którym nie będzie to pasować. 

Obsługa na miejscu była bardzo miła i rozmowna, co mamy nadzieję, nie było spowodowane tylko otwarciem, tylko fajnym i dobrze wytrenowanym kelnerskim zespołem. Jeżeli kiedykolwiek zastanawialiście jaką restaurację wybrać na obiad z rodzicami lub dziadkami to na pewno Polka może nią być. Ze względu na duży lokal, na pewno jest to również dobre miejsce na większe spotkania, w gronie rodziny czy znajomych. 

Odwiedzicie Polkę?  

© 2020 FOODIE GANG. ALL RIGHTS RESERVED.
Scroll To Top